شیردهی با وجود دیابت

aks شیردهی با وجود دیابت شیردهی با وجود دیابت a63cd9e38964634741a5a3fe89055308 XL 180x180

مادرانی که به دیابت دچار هستند با شیردهی به نوزادشان کمک زیادی به خود می کنند این امر فایده های زیادی هم برای مادر و هم برای نوزاد دارد می خواهیم به برخی از تاثیرات مفید شیردهی برای مادران مبتلا به امراض قندی اشاره کنیم.

راهکارهایی ساده اما مهم برای کنترل قند خون

کنترل قند خون راهکارهایی ساده اما مهم برای کنترل قند خون ujy 180x180

برای کنترل قند خون داشتن فعالیت بدنی منظم بسیار مفید است. لازم نیست فعالیت های سنگین ورزشی داشته باشید؛ روزی نیم ساعت پیاده روی، یکی از بهترین و ساده ترین فعالیت هایی است که می توانید انجام دهید.

آثار دیابت بر چشم‌ها

آثار دیابت بر چشم‌ها آثار دیابت بر چشم‌ها fd 180x132

یک فوق تخصص شبکیه و لیزر گفت: در دیابت نوع یک (وابسته به انسولین) آسیب‌های چشمی شدیدتر است و به دلیل تغییرات هورمونی و اثر قندخون بر چشم‌ها، نابینایی مطلق ناشی از دیابت در افراد بیشتر دیده می‌شود.

برای مقابله با دیابت چه کنیم؟

دیابت برای مقابله با دیابت چه کنیم؟ seir 180x180

شعار سازمان بهداشت جهانی، امسال مقابله با بیماری دیابت است. بیماری مزمنی که با اقدامات ساده خانگی می‌توان از شدت آسیبهای آن کاست و در غیر این صورت به بیماریهای مزمن و حتی مرگ منجر می‌شود.

کاهش وزن و پیشگیری از دیابت با تخم شربتی

تخم شربتی کاهش وزن و پیشگیری از دیابت با تخم شربتی sharbati 180x180

یک کارشناس طب سنتی گفت: تخم شربتی فواید زیادی برای لاغر شدن, درمان بیماری‌های تنفسی, افراد دیابتی, افراد مبتلا به فشارخون بالا, برای پیشگیری از دیابت, رفع خستگی, رفع تشنگی مفرط, ناراحتی‌های گوارشی مانند نفخ, یبوست, سوءهاضمه و … دارد.

۹توصیه بهداشتی به مسافران مبتلا به دیابت

دیابت 9توصیه بهداشتی به مسافران مبتلا به دیابت             180x180

برنامه ریزی کلیدی در هنگام سفر، از ابتلا به مشکلات بالقوه ناشی از دیابت به طور چشمگیری جلوگیری می کند. کارشناسان بهداشتی توصیه می کنند که مبتلایان به دیابت چهار تا ۶ هفته قبل از انجام هر نوع سفری، این برنامه ریزی ها را آغاز کنند.