سرطان تیروئید و نشانه های آن

تیروئید سرطان تیروئید و نشانه های آن 123 180x180

تیروئید غده ای پروانه شکل و واقع در جلوی گردن شما است. تیروئید نقش بسیار مهمی در بدن ما ایفا می کند و وظیفه ترشح چندین هورمون به نام های تیروکسین (T4) و ترییدوتیرونین (T3) را به عهده دارد. این هورمون ها تنظیم کننده متابولیسم بوده و در رشد و تنظیم دمای بدن نقش مهمی دارند.

چگونه در ۱۰ دقیقه سرطان را تشخیص دهیم

سرطان چگونه در 10 دقیقه سرطان را تشخیص دهیم            180x180

پژوهشگران می گویند در آینده نزدیک می توان در خانه با آزمایش یک قطره بزاق، سرطان را پس از ۱۰ دقیقه تشخیص داد.در صورتی که این آزمایش ساده که فقط معادل حدود ۷۵۰ هزار ریال هزینه دارد در دسترس همگان قرار گیرد، تحولی اساسی در تشخیص سرطان ایجاد خواهد کرد.

تاثیر اختلال تیروئید در عملکرد دستگاه تناسلی زنان

اختلال تیروئید تاثیر اختلال تیروئید در عملکرد دستگاه تناسلی زنان z 180x180

غده تیروئید در جلوی نای قرار گرفته و برای ساختن هورمون های آن نیاز ضروری به ید است . اما همان طور که گفته می شود؛ اختلالات تیروئید در زنان ۱۰ برابر شایع تر از مردان است .این اختلالات خود را به شکل کم کاری یا پر کاری تیروئید نشان می دهد .

علت بزرگ شدن پستان‌ها در مردان چیست؟

پستان‌ها در مردان علت بزرگ شدن پستان‌ها در مردان چیست؟ ss 1 180x180

دکتر رضا کریمی: بزرگ شدن پستان‌ها در مردان و پسران، همیشه باعث نگرانی می‌شود. در سال‌های اخیر با شیوع روز افزون چاقی در میان نوجوانان، ترکیب شروع بلوغ و چاقی،‌ منجر به بزرگی پستان‌ها می‌شود و این معضل در نوجوانان رو به ازدیاد است.‌

انقلابی بزرگ در تشخیص سرطان

تشخیص سرطان انقلابی بزرگ در تشخیص سرطان image 13941206460128 180x180

انقلابی بزرگ در تشخیص سرطان  بسیاری از بیماری‌هایی که امروز برای ما قابل درمان و عادی تلقی می‌شوند، روزگاری نه‌چندان دور ناشناخته‌هایی ترسناک بودند. همان گونه که این روزها سرطان، مهلک‌ترین بیماری قرن تلقی می‌شود. وقتی سلول‌های بدن به شکل نرمال و طبیعی به فعالیت خود ادامه ندهند و تولیدمثل نامنظم و غیرعادی به جای […]