عوارض استفاده از موبایل

عوارض استفاده از موبایل عوارض استفاده از موبایل phone4 180x180

امروزه موبایل یکی از جدایی ناپذیر ترین وسایل مورد استفاده انسان هاست. موبایل استفاده های مفید فراوانی را دارد اما به دلیل استفاده نادرست و تبدیل شدن به ابزاری برای سرگرمی عوارض استفاده از موبایل سهم بسیار بیشتری را نسبت به فواید آن به خود نسبت داده است. فرزاد اشرافی متخصص بیماری های مغز و اعصاب […]

تاکنون در مورد فلج مغزی شنیده اید

فلج مغزی تاکنون در مورد فلج مغزی شنیده اید celpa 180x180

فلج مغزی چگونه بروز میدهد چه عواملی در ایجاد فلج مغزی نقش دارند توصیه های مختلف پزشکی در این زمینه کدامند با چه نشانه هایی به بروز این عارضه در خردسالان باید مشکوک شویم در ادامه درمورد این بیماری توضیحات بیشتری خواهیم داد با ما همراه باشید.

تشخیص آلزایمر از روی چشم!

آلزایمر تشخیص آلزایمر از روی چشم! 115 180x180

به نقل از گیک، این دانشمندان که تحقیق آن‌ها در مجله Investigative Ophthalmology and Visual Science منتشر شده، برای شروع یک سیستم تصویربرداری طیفی را با استفاده از یک دوربین بینایی ماشینی و سیستم طول‌موج قابل تنظیم برای اندازه‌گیری بازتاب نور از شبکیه موش‌ها طراحی کردند.

درمان سردردهای خوشه‌ای با نصب تراشه الکترونیکی در بدن

تراشه الکترونیکی در بدن درمان سردردهای خوشه‌ای با نصب تراشه الکترونیکی در بدن aks878 180x180

متخصصان سازمان ملی خدمات بهداشت انگلیس از ساخت تراشه‌ای خبر داده‌اند که قادر است سردردهای خوشه‌ای را التیام دهد.
درمان سردردهای خوشه‌ای با نصب تراشه الکترونیکی در بدنبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی ؛ سرد خوشه‌ای دردناک‌ترین نوع سردرد محسوب می‌شود و در حال حاضر صد هزار نفر در انگلیس به آن دچارند.

با یک سوزن جان فردی که سکته کرده را نجات دهید!

با یک سوزن جان فردی که سکته کرده را نجات دهید! با یک سوزن جان فردی که سکته کرده را نجات دهید! aks 180x180

شما می‌توانید با استفاده از یک سوزن معمولی افراد را از خطر سکته مغزی نجات دهید.
در این مطلب ترفندی جالب برای نجات جان افراد مبتلا به سکته ارائه شده، این تکنیک ساده و در عین حال موثر شاید روزی به کارتان بیاید.

ترفندهای ذهنی برای کاهش وزن

کاهش وزن ترفندهای ذهنی برای کاهش وزن kik 180x180

با اینکه مغز بخشی از بدن شماست، اما گاهی ممکن است برخلاف شما عمل کند و مثلا اشتهای شما برای غذا را کنترل کند و همین مسئله باعث شود که وقتی با یک تکه کیکِ شکلاتی روبرو می‌شوید، نتوانید جلوی خودتان را بگیرید.

میگرن درمان می‌شود؟

میگرن میگرن درمان می‌شود؟ 7i7i 180x180

بنا به آمارهای موجود در کشور، ۲۰میلیون نفر مبتلا به سردرد هستند. البته همه ما سردرد را تجربه کرده‌ایم، اما این درد برای بعضی‌ها گذراست، در شرایط خاصی ایجاد می‌شود و با استراحت یا خوردن مسکن ساده‌ای از بین می‌رود و عده‌ای دیگر به طور مداوم با سردرد دست و پنجه نرم می‌کنند و از آن، خلاصی ندارند.