پوکی استخوان

پوکی استخوان پوکی استخوان ostokhan 180x180

پوکی استخوان یک بیماری است که به دنبال به وجود آمدن اختلال در بافت استخوان ایجاد می شود. سنین کهن سالی زمانی مناسب برای آغاز این بیماری است. این اختلال اغلب زنان را مورد هدف قرار می دهد به ویژه در دوران یائسگی؛ زیرا در این دوران استروژن بدن کاهش می یابد؛ اما معنی این حرف این نیست که مردان از این بیماری در امان هستند!

کیفوز چیست ؟

کیفوز چیست ؟ کیفوز چیست ؟ Kyphosis Exercises 180x180

کیفوز به معنای افزایش قوس ستون فقران سینه ای به سمت جلو است. البته ستون فقرات در قسمت سینه ای خود کمی به سمت جلو انحنا دارد. این انحنا معمولا ۴۵-۲۰ درجه است. اگر این انحنا از ۵۰ درجه بیشتر باشد به آن کیفوز میگویند.

نقرس و راه های درمان آن چیست؟

نقرس نقرس و راه های درمان آن چیست؟ neghres 180x180

برخلاف سایر بیماری ها که خیلی بی سر و صدا و مشکوک ظاهر می شوند، نقرس بیماری است که هیچ شکی نمی آفریند. اکثر مردم اولین تجربه ی نقرسشان با درد و ورم شدید انگشت شست پایشان شروع می شود. این درد اینقدر شدید است که فرد را از خواب بیدار کرده و راه رفتن فرد را دچار مشکل می کند.

کایروپراکتیک و اسکولیوسیس

کایروپراکتیک و اسکولیوسیس کایروپراکتیک و اسکولیوسیس 2016 05 25 17

هترین راه درمان انحراف ستون فقرات ( Scoliosis ) تشخیص به موقع آن میباشد.هرچه تشخیص در سن کمتر انجام شود کنترل و درمان آن با روش های غیرتهاجمی موفقیت آمیز خواهد بود. لذا توصیه میشود تمامی نوجوانان حداکثر از سن ۱۰-۸ سالگی تحت معاینه اولیه قرار بگیرند.