لجبازی در زندگی زناشویی

لجبازی به معنای پافشاری بر روی نظرات و عقاید خود و مخالفت با نظرات و عقاید طرف مقابل، می باشد.  این رفتار ناسازگارانه از ۱ سالگی شروع شده و در ۲ -۳ سالگی، زمانی که کودک وارد مرحله ی استقلال می شود و می تواند توسط انجام اعمال ممنوعه دیگران را کنترل کند، به اوج […]

دستان مهربان شما:مزایای ماساژ نوزادان

همه ی ما از مزایای لمس شفابخش بهره برده ایم. در طول تاریخ، از دوران کهن تا به امروز، بسیار در مورد لمس بدن صحبت شده است. به کمک لمس مهربانانه ما قادر خواهیم بود که عمیقا با دیگران پیوند یابیم، تسلی بیابیم، به آرامش برسیم، بهبود بیابیم و عشق دریافت کنیم.

آیا کودک شما شاد است؟

والدین به صورت آگاهانه مقدار زیادی از زمان، تلاش و پول خود را صرف شاد بودن فرزندانشان می کنند. هنگامی که بر فعالیت ها و تلاش های که والدین برای فرزندان خود انجام می دهند، تمرکز می کنیم. به این نتیجه دست می یابیم که آن ها تمام تلاش خود را در خرید یک خانه ی بزرگ،مسافرت های گران قیمت، خرید اسباب بازی و ابزارهای تکنولوژیک صرف کرده اند تا از این طریق فرزند خود را شاد سازند.

چگونه کودکانی شکر گزار داشته باشیم؟

شکرگزاری در برابر داشته ها یکی از بزرگترین چیزهایی است که ما می توانیم به فرزندانمان هدیه بدهیم. این خصیصه موجب می شود فرزندانمان در طول زندگی شاکر هر آنچه که دارند باشند و این شادی آن ها در نوجوانی و بزرگسالی را افزایش می دهد. خوشبختانه تشویق کودکان به شکرگزاری نیازمند صرف زمان و تلاش فراوان نیست.